Pravidla veřejnost

Závod veřejnosti (kategorie V) orientačního závodu Prahou plnou strašidel je odlehčenou formou závodu pro dětské oddíly. Je určen pro skupiny z řad široké veřejnosti (dále hlídky), především pro rodiny s dětmi. Organizované oddíly mají zakázáno se přihlašovat do kategorie V. Dospělé hlídky z oddílů prosíme do kategorie D a menší děti s doprovody do kategorie E.

Hlídky po startu obdrží bloček šifer – úkolů, ve kterém jsou zašifrována místa, na kterých se nalézají strašidla. Úkolem hlídky je adresy těchto míst vyluštit, a poté za pomoci mapy nalézt. Na každém takovém místě se nachází strašidlo, kterému hlídka musí odevzdat správné zaklínadlo-heslo (to je vždy součástí šifry ke strašidlu se vztahující). Za správné zaklínadlo dostane hlídka důkazní lísteček. V konečném hodnocení je rozhodující počet získaných bodů na důkazních lístečcích a při shodě bodů rychlost návratu do cíle.

Před startem

1. Věk členů hlídky Veřejnosti není nijak omezen, i když je závod určen především pro děti. Počet je omezen pouze v horní hranici, v jedné hlídce se závodu účastní max. 5 osob.
  2. Každá hlídka musí mít řádně vyplněnou startovní kartu, kterou obdrží před budovou. Startovní kartu je nutné vyplnit ve všech příslušných kolonkách při prezenci, ještě před startem závodu. Startovní karta je považována za platnou až po označení razítkem, které získáte po zaplacení startovného.
  3. Do závodu bude zařazena pouze ta hlídka, která je v doprovodu dospělé osoby, nebo u které zodpovědná osoba za nezletilého podepíše zodpovědnost.
  4. Nárok na vydání šifer má hlídka až po zaplacení startovného ve výši 100,-Kč/hlídka. Hlídka, která se nezaregistruje a nezaplatí startovné, nebude ke startu závodu puštěna!
  5. Startem je pro veřejnost a dospělé registrace, hlídka zde dostane přidělený čas a šifry. Čas startu (a cíle) se nemusí shodovat s časem členů hlídky, avšak řídí se centrálním časem závodu, který je umístěný v prostoru startu a podle kterého si všichni mohou svůj čas seřídit. Závod pro veřejnost není omezen časovým limitem, pouze je nutné vrátit se do 19:00 do cíle, protože v 19:00 závod končí (strašidla opouští své pozice už v 18:30).

Členové hlídky nesmí

1. Radit ostatním závodníkům, hlavně ze skautských kategorií.
  2. Poskytovat komukoliv informace, které by vedly k porušení pravidel závodu nebo zvýhodnění hlídky.

V průběhu závodu

1. Je zakázáno:
    • používat jakékoli dopravní prostředky
    • používat při hře a v souvislosti s ní jakékoli prostředky komunikace (vysílačky, telefony atd.)
  2. Kontakt se strašidly:
    • strašidlo má právo hlídku odkázat do příslušné vzdálenosti tak, aby nebylo ohroženo soukromí dříve přiběhnuvších hlídek při komunikaci se strašidlem.
    • strašidlo převezme od hlídky vždy jen jedno zaklínadlo. Pokud je toto správné, vydá hlídce razítko. Pokud ne, nevydá nic. Předané zaklínadlo si vždy ponechá strašidlo.

Po závodu soutěž Miss HUHULA

1. Miss HUHULA je soutěž o nej… strašidlo letošního ročníku. Kdo se tímto strašidlem stane, rozhodnou sami soutěžící a to v hlasování, které proběhne na místě startu a cíle po skončení závodu.
  2. Výsledky můžete sledovat online na www.strasidla.skauting.cz. Vyhlášeno bude 5 nejúspěšnějších hlídek, první tři dostanou ceny a diplom, další dvě pouze diplom. Ceny a diplomy se budou předávat na slavnostním vyhlášení v cíli, hned po vyhodnocení Miss Huhula.

Závěrem

Budete-li mít jakékoli další dotazy a připomínky, obraťte se, prosím, na někoho z pořadatelů nebo se spojte přímo s hlavním rozhodčím nebo velitelem závodu. Věříme, že se Vám závod bude líbit.

Pořadatelé